3. Рилски спортист завърши годината с победа

Рилски спортист завърши годината с победа

Отборът успя да надвие Берое

Рилски спортист завърши годината с победа. В дербито на 9 кръг в НБЛ самоковският тим надигра у дома Берое със 74:64, след като доминираше във всяка една четвърт. Срещата започна с минута мълчание в памет на починалия по-рано днес Валентин Лазаров

Това беше седма победа за Рилски спортист, като тимът има и 1 загуба. За Берое поражението е четвърто, като с това балансът победи-загуби на старозагорци е равен.

Брендън Браун изигра силен мач за домакините с 25 точки. По 11 добавиха Трей Портър и Нико Карвачо, като Браун и Карвачо овладяха и по 8 борби. За Берое отново най-резултатен бе Джеймс Гавин, който вкара 13 точки. По 10 добавиха Николай Стоянов и Седариън Райнс.

Рилски спортист ще започне 2021 г. с ново дерби. В сблъсък за върха на временното класиране самоковци е излязат на 4 януари срещу Левски Лукойл. Мачът в София е с начален час 19:00 ч. Берое пък ще приеме Спартак Плевен, преди на 9 януари също да играе с Левски Лукойл, отново в София.