3. Рокетс почти отстрани Портланд от плейофите

Рокетс почти отстрани Портланд от плейофите

Хюстън Рокетс се наложи над гостуващия Портланд Трейл Блейзърс с 89:88 и така поведе с 3:1 в серията. Преди началото на последната четвърт домакините губеха в резултата с 64:70, но след добра точкова серия на центъра Яо Минг и 12 спечелени от него борби, Хюстън стигна до крайния успех в мача.

Яо Минг бе най-добрият играч за своя отбор и реализира 21 точки, Скола добави още 17 за успеха на Рокетс, Батиър се отчете с 14, а Артъст и Уефър добавиха по 12.

За Портланд над всички бе Рой, който реализира цели 31 точки, но не успя да помогне на своя отбор да стигне до успеха в този двубой.

Алдридж добави още 19 точки за Портланд. Следващият двубой между двата тима може да се окаже репаващ, защото Хюстън е само на победа от продължаване напред в плейофите.