3. Русия разгроми Хърватия и е на ¼-финал

Русия разгроми Хърватия и е на ¼-финал

"Сборная" се готви за следващата хапка - Гърция

Русия изигра най-силния си мач от началото на ЕвроБаксет 2017 и вече е сред 8-те отбора, които продължават битката за медалите.

На осминафиналите „сборная” прегази Хърватия със 101:77 благодарение на отличната игра на Алексей Швед.

28-годишният гард вкара 27 точки.

Най-резултатен в срещата пък бе хърватинът Боян Богданович, който реализира 28 точки, но това се оказа недостатъчно за успеха на тима му.

Хърватия допусна само една загуба в груповата фаза, но срещу Русия трябваше да догонва почти през цялото време и в началото на третата част стана ясно, че Богданович и компания ще приключат участието си в турнира.

Тогава руснаците дръпнаха с 15 точки разлика, възползвайки се от лошата стрелба на съперника.

Като цяло хърватите бяха точни само в 25% от опитите си за 3 точки и допуснаха 12 грешки.

Резервите на руснаците допринесоха за успеха с 36 точки и сега отборът чака Гърция на четвъртфиналите.

Южните ни съседи стигнаха до осмицата след успех над Литва.

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича