3. Руските баскетболистки победиха Испания в мача на европейските фаворити

Руските баскетболистки победиха Испания в мача на европейските фаворити

Женският национален отбор на Русия надигра баскетболистките на Испания в приятелски мач между фаворитите за Европейското първенство, което стартира на 7 юни в Латвия.

Мачът, играл се в литовския Каунас, завърши при резултат 75:71 в полза на действащите шампионки на Стария континент. Най-резултатни за рускините бяха Ирина Осипова с 15 точки и Мария Степанова с една по-малко.

Подопечните на Валерий Тихоненко спечелиха първото полувреме с добра преднина, но въпреки това не успяха да избегнат напрегнатите последни минути на двубоя. Испанките, които неочаквано загубиха от литовските националки, показаха желание да се реабилитират и успяха да изравнят играта. В заключителните минути на мача при 71:70 Светлана Абросимова и Илона Корстин реализираха четири точки, което не остави време за реакция на Испания.

Днес в Каунас ще се състои още един двубой от генералната репетиция преди Европейското първенство. Русия ще изиграе контрола срещу домакина Литва.