3. Рутинна победа за Берое над Видабаскет

Рутинна победа за Берое над Видабаскет

Заралии биха видинчани с 90:73 в Стара Загора

Пред погледа на повече от 700 почитатели баскетболния Берое победи рутинно Видабаскет с 90:73 в мач от четвъртия кръг на мъжката А група. Така преди последния мач от кръга старозагорци оглавяват еднолично класирането без загубена среща.

Гостите пристигнаха в Стара Загора без загуба в досега изиграните мачове от първенството, но интрига на игрището нямаше. Беройци започнаха съсредоточено и след добри изяви в подкошието на Георгиев и Загоров съвсем скоро натрупаха двуцифрена преднина. След това обаче настроението им за игра като че ли поспадна .

От своя страна повратливите състезатели на видинчани Пангаров и Борисов често успяваха да затрудняват домакините и къде с успешна далечна стрелба, къде с остри пробиви успяваха да поддържат пасива си в прилични граници. Така тяхна добра серия от 8 поредни точки първата част приключи с 24 на 20 за Берое.

Картината на терена през втората част и въобще до края на мача не се промени. Беройци господстваха в подкошието , но правиха непростими индивидуални грешки и пропуски. До края на срещата разлика не падна под 10 точки, но в моментите когато можеше да се потърси по-убедителен резултат, заралии демонстрираха аристократично снизхождение, което в друг мач може да им изиграе много неприятна шега. Над всички в двубоя беше Загоров със своите 28 точки и 10 борби, а Сергей Цветков и Милен Димитров също записаха двуцифрени постижения. Трябва да се отбележат и първите игрови минути за Александър Гогов след близо едногодишно възстановяване от контузия.

След срещата крайно недоволен от играта на своите възпитаници Георги Младенов подхвърли лаконично “Сега разбрахте ли защо предпочитах да загубим в Благоевград”. Малко по-словоохотлив беше помощник треньора Константин Боев сподели: “Гостите от ВидаБаскет са ни традиционно неудобни противници. В гардовата линия те разполагат с няколко бързи, остри състезатели които ни създадоха много грижи.

Нека служи като оправдание, но поради заболяване в мача не участва Миленков, а по същата причина не можахме да използваме пълноценно Георгиев, Ванчев и Раднев. А лично очаквах неприятен мач, но със всичките глупости които направихме, все пак спечелихме убедително”

Следващата среща на Берое е гостуване на Овъргаз Home Line на 20.11 неделя от 18:30 часа в зала Христо Ботев в столицата.