3. С трудна победа ТИМ 100 стана първия шампион в ЮАБЛ “Старт”

С трудна победа ТИМ 100 стана първия шампион в ЮАБЛ “Старт”

ТИМ 100 стана първия шампион в ЮАБЛ “Старт”, въпреки че победата бе постигната много трудно. От самото начало на срещата ТИМ 100 натисна своите съперници, които подходиха плахо в първата част, и загубиха частта с 17:13. През втората част студентите смениха стила си на игра и разчитаха на зонова защита и бързи контраатаки.

ТИМ 100 стана първия шампион в ЮАБЛ “Старт”, въпреки че победата бе постигната много трудно.

Треньорът им, Николай Хаджиев, бе дал указания за персонална защита срещу топреализатора на Тим 100, Огнян Манолев, като при някои негови атаки, той моментално беше обграждан от 3-4 противникови баскетболисти. Това даде резултат като пред ТИМ 100 се откриваха малко положения за стрелба, а ЮЗУ от своя страна бяха безпощадни в нападение. В крайна сметка на полувремето студентите се оттеглиха с 5 точки аванс, 30:25.

Както и по време на първата среща, ТИМ 100 изигра много добра трета четвърт. Те излязоха на игрището мотивирани да заличат пасива си и до известна степен успяха благодарение на точната стрелба на техния топ реализатор Огнян Манолев, който успя да реализира 9 от общо 15 точки за своя отбор в тази четвърт (15:11).

През последната четвърт играта се поизнерви, но това бе оправдано, защото залога беше голям. Стратегията на ТИМ 100 бе да принудят съперника да извърши 5 отборни нарушения, за да могат при всяко следващо да изпълняват наказателни удари. Целта им бе постигната и те стреляха 16 пъти от наказателната линия, но регистрирайки само 50% успеваемост.

Интригата в мача се поддържаше до самия край за радост на близо 500-те зрители в зала „Скаптопара”. Първо, ЮЗУ поведе с 5 точки след два поредни коша в началото. В последствие ТИМ 100 успя да заличи преднината им. В ответната атака студентите вкараха кош, който прати мача в продължение. В него студентите рухнаха физически и психически, и ТИМ 100 го спечели с 12:6 и с това си гарантира титлата от шампионата. Крайният резултат от мача бе 64:60.

Наградата „Играч на Мача” спечели Огнян Манолев от ТИМ 100 завършил с 30 точки. За ЮЗУ най-много точки вкара Александър Дацевски (21т.), който обаче направи много грешки в края на срещата, които се оказаха решаващи.

След мача заместник кмета на община Благоевград, г-н Валентин Василев, представителят на БФБ, г-н Марио Андреев, и изпълнителният директор на Професионален Спортен Клуб „Старт” АД наградениха отборите. ЮЗУ „Неофит Рилски” получиха чек за 500 лева от sportniobuvki.com за второто си място, а шампионите от ТИМ 100 получиха медали и чек за 1500 лв.

Треньорът на ТИМ 100, Иван Пилевски обяви, че със средствата ще бъдат закупени и дарени спортни стоки на Дом за деца лишени от родителски грижи „Св. Николай” в гр. Благоевград, след което отборът на ЮЗУ „Неофит Рилски” реши да направи същото със спечелената от тях награда.

Представителят на БФБ, г-н Андреев връчи няколко индивидуални награди. Огнян Манолев от Тим 100 получи наградата за най-добър реализатор на лигата, а Георги Атанасов, също от ТИМ 100, получи награда за най-много хванати борби. За най – комплексен играч на турнира бе избран Георги Чакъров от отбора на Американския Университет в България- Грифинс.