3. Сакраменто пада, но Везенков с добра изява (ВИДЕО)

Сакраменто пада, но Везенков с добра изява (ВИДЕО)

Кралете с четвърта поредна загуба

Сакраменто Кингс загуби от Индиана Пейсърс със 121:126, а Александър Везенков беше в игра 10 минути и 46 секунди

Спортист №1 на България изигра добър мач, като записа 7 точки, 3 борби, открадната топка и 1 блок. Българинът бе 2/3 при стрелбата за 3 точки и 1/2 при наказателните изстрели.

"Кралете" обаче продължиха затъването си, допускайки четвърта поредна загуба. Индиана сложи край на своята лоша серия от две поредни поражения. Цели седем играчи на гостите завършиха с двуцифрен актив, като най-резултатен бе Бенедикт Матърън с 25 точки, 3 борби и 4 асистенции. Ти Джей Макконъл направи дабъл-дабъл от 20 точки, 1 борба и 10 асистенции. Майлс Търнър пък завърши с 18 точки, 2 борби и 1 асистенция.

Домантас Сабонис от състава на домакините завърши с нов трипъл-дабъл от 21 точки, 11 борби и 10 асистенции. Най-резултатен за Кингс обаче бе Кевин Хъртър с 31 точки, 2 борби и 4 асистенции, а Кийгън Мъри завърши с 27 точки и 9 борби.

Така Сакраменто вече е с актив от 23 победи и 18 загуби и заема 7-ото място в Западната конференция. Индиана пък стигна до 24 победи и 17 поражения и заема 11-ата позиция на Изток.