3. Сакраменто със сензационна победа над Лейкърс

Сакраменто със сензационна победа над Лейкърс

Кралете надвиха "Езерняците", при това като гости

Отборът на Сакраменто Кингс поднесе най-голямата изненада в мачовете от Националната Баскетболна Асоциация, които се изиграха тази нощ, след като се наложи при гостуването си на шампиона Лос Анджелис Лейкърс със 100:95. Най-полезен за "Кралете" беше ДеМаркъс Къзинс, който завърши с „дабъл-дабъл" - 27 точки и 10 борби, Омри Каспи добави 20, а Самюел Далъмбърт и Тайрик Евънс се отчетоха съответно с по 18 и 13 точки.

Коби Брайънт наниза 38 точки за "Езерняците", а Шанън Браун и Андрю Байнъм добавиха по 17 и 12, но и това не помогна на възпитаниците на Фил Джексън да избегнат неочакваната загуба.

Първото полувреме премина много оспорвано, като след първата четвърт баскетболистите на Лейкърс имаха крехък аванс от три точки, но до края на първото полувреме гостите намериха сили в себе си и обърнаха резултата в своя полза - 59:55, като с основна заслуга за това беше Къзинс, който се отчете с 22 точки.

След почивката играчите на "Кралете" продължиха да са по-активни и Даламбърт и Каспи бяха в основата на серия от 18:4, с която Сакраменто дръпна с 20 точки - 81:61 при 4:21 минути до края на третата четвърт. Коби и компания се активизираха и в 3:19 минути преди последни съдийски сигнал се доближиха до съперника си - 89:91, но в оставащото време момчетата на Фил Джексън успяха да реализират едва две точки, а Каспи и Евънс вкараха за серия от 11:2, с която оформиха крайния резултат.

"Изиграхме страхотна трета четвърт и именно това е в основата на днешния успех. Успяхме да отворим солидна преднина и не им позвлихме да стигнат до обрат въпреки натиска, който наложиха. Надявам се, че този мач ще е само началото на доброто ни представяне", коментира след последния съдийски сигнал наставникът на Кингс Пол Уестфол.