3. Сакраменто възкръсна с победа над Оклахома, Лейкърс биха Бостън след продължения

Вижте всички резултати в НБА

Сакраменто Кингс, който е предпоследен в Западната конференция на НБА, изненадващо се наложи над Оклахома Сити Тъндър със 106:101. Оклахома е лидер на Запад с 20 победи и вече 6 поражения.

Tайрики Евънс вкара 22 точки за победителите, Дамаркъс Къзънс завърши с 19 точки и 9 борби. За гостите Ръсел Уестбрук вкара 33 точки, но отборът заигра много слабо в защита в третата и четвъртата част на мача и от общо 23 овладени спорни топки, в този период те имаха само 6.

В дербито на деня Лос Анджелис Лейкърс се наложи над Бостън с 88:87 след продължение като гост, като със сирената Пау Гасол спаси победата на Лейкърс. Той блокира скок за забивка на Рей Алън и не позволи обрат. Иначе самият Гасол завърши мача 25 точки и 14 борби, а звездата Коби Брайънт вкара 27. Гостуванията се превръщат в проблем за Лейкърс, а тази победа не променя факта, че те имат едва два успеха в последните си седем мача извън дома.

За домакините Алън вкара 22 точки. Кевин Гарнет завърши с 23, като само 6 бяха от игра, а Пол Пиърс с 18 и 7 от игрови ситуации.

Иначе Бостън до днес имаше пет поредни победи и се нарежда на 2-о място в Атлантическата конференция с 14 победи и 11 загуби.