3. Сакраменто започна с победа в плейофите на НБА

Сакраменто започна с победа в плейофите на НБА

Вижте всички резултати

Сакраменто Кингс спечели първия двубой от първия кръг на плейофите в Западната конференция на НБА, надделявайки над Голдън Стейт Уориърс със 126:123.

Така „кралете“ започват успешно първото си участие в плейофите на Лигата от сезон 2005/2006 г. насам.

В своята зала „Golden 1 Center“ Сакраменто трябваше да наваксва пасив от 6 точки след първото полувреме, в което Голдън Стейт поведе с 61:55. В третата четвърт домакините се вдигнаха и изцяло заличиха пасива си, а в последната част ротацията на Майк Браун удържа аванса си и дори леко надгради, за да стигне до ценния психологически успех в Мач №1 срещу „войните“.

С основна заслуга за успеха бе Де’Аарън Фокс, който вкара 38 точки и добави 1 борба и 5 асистенции за 40 минути на паркета.

За гостите от Сан Франциско Стеф Къри завърши с 30 точки, 6 борби и 2 асистенции, но те не бяха достатъчни за шампиона да тръгне успешно в тазгодишните плейофи в НБА. Мач №2 между Сакраменто Кингс и Голдън Стейт Уориърс е във вторник сутрин (18 април).