3. Сан Антонио излезе начело на Запад след победа над Лейкърс

Сан Антонио излезе начело на Запад след победа над Лейкърс

Кармело Антъни записи трипъл-дабъл, след като вкара 35 точки, взе 12 борби и подаде 10 асистенции за успеха на Ню Йорк Никс над Бостън със 118:110 в среща от Националната баскетболна асоциация. Отделно от това играчите на Никс вкараха 19 тройки, а с тази победа те са 7-и в Източната конференция преди плейофите с 32 победи и 29 загуби.

Бостън пък вече триумфира с петата поредна титла в Атлантическата дивизия, а в мача Пол Пиърс завърши с 43 точки. Джей Ар Смит и Стив Новак, влезли като смени, вкараха общо 25 точки за домакините. В дербито на кръга от Западната конференция Сан Антонио се наложи над Лейкърс със 112:91 като гости и излезе на 1-ата позиция в Конференцията преди плейофите. Сан Антонио има 44 победи и 16 загуби, следван от Оклахома с 44/17.

Лейкърс пък регистрира най-тежката загуба от началото на сезона, но все пак остава начело в Тихоокеанската двивизия с 39/23. Тони Паркър вкара 29 точки и подаде 13 асистенции за Шпорите, а Тим Дънкан завърши с 19 точки и 8 борби. Ману Джинобили също се включи добре за четвъртата поредна победа на отбора и вкара 15 точки. В шести пореден мач Лейкърс игра без звездата си Кобе Брайънт, който лекува контузия. В неговото отсъствие Андрю Бинъм вкара 21 точки, а Пау гасол завърши с 16. Индиана затвърди 4-ата позиция на Изток, след като се наложи със 102:97 над Филаделфия като гост. Дани Грейнджър вкара 24 точки, а Рой Хибърт завърши с 15 точки и 13 борби.

Това е пета поредна победа за Пейсърс като гост и общо 10-а от 11 мача. Те обаче едва ли биха могли да се преборят с Чикаго за титлата в Централната дивизия, въпреки четирите си последователни домакински срещи до края. Андре Игуадала вкара 23 точки за Филаделфия. Мемфис обърна Минесота като гост с 91:84 и се доближи малко до 4-ия на Запад- Клипърс. Руди Гей вкара 28 точки за Гризлис, а също така взе и 9 борби. Въпреки оспорваната игра в началото на четвъртата част, Мемфис успя да победи Минесота за осми път в последните девет мача по между им. Джей Джей Бареа пък постигна личен рекорд и вкара 28 точки, като пет от 9-те му опита от зоната за 3 точки бяха успешни, но това не помогна на Минесота да избегне поражението.