3. Сан Антонио постигна 33-а поредна домакинска победа в НБА

Сан Антонио постигна 33-а поредна домакинска победа в НБА

За първи път в 68-годишната си история ЛА Кингс спечели всичките си срещи с Лейкърс в една кампания

Сан Антонио разгроми гостуващия Лас Анджелис Клипърс със 108:87 и записа 33-и пореден домакински успех от началото на сезона в НБА. Така лидерът в Югозападната дивизия остана непобеден в собствената си зала през кампанията и изравни второто най-добро постижение в лигата от последователни срещи без поражение от началото на един сезон на Орландо от 1995/1996. Рекордът държи Чикаго с 37 поредни домакински победи в същия сезон 1995/1996, в който отборът постави и рекорд от общо 72 успеха през цялата кампания, а в последствие спечели и титлата.

Кауай Ленърд се отличи с 20 точки, 5 борби и 4 асистенции за домакините, а ЛаМаркъс Олдридж добави 17 точки и 6 борби за четвъртия пореден успех в шампионата. За гостите, от чиито заради контузии състав отсъстваха двама от лидерите Пол Пиърс и Блейк Грифин, най-полезен с 22 точки и 8 асистенции беше Крис Пол. Де Андре Джордън пък добави 16 точки и 14 борби, но това далеч не беше достатъчно.

Боян Богданович реализира рекордните в кариерата си 44 точки и помогна на Бруклин да спечели срещу най-слабия отбор в лигата Филаделфия със 131:114. Бруук Лопес се отличи с 18 точки и 10 борби за домакините, които са предпоследни в Източната конференция и нямат шансове да се класират в плейофите. Айзия Канаан беше най-резултатен за гостите с 20 точки.

Кайл Лаури наниза 25 точки и даде 11 асистенции, а Торонто спечели без особени затруднения срещу домакина Милуоки със 107:89. Центърът Бисмак Бийомбо допринесе с 12 точки и 13 борби за успеха на канадците. Янис Антетокунмпо пък беше близо до "трипъл-дабъл" за домакините, като завърши с 18 точки, 12 борби и 9 асистенции.

Пол Джордж вкара 25 точки и помогна на Индиана да спечели срещу гостуващия Бостън със 103:98. При 77:77 около седем минути преди края домакините поеха контрола върху срещата със серия от 15:4 точки и до края на допуснаха обрат. За гостите най-полезен беше Айзия Томас с 21 точки, 8 асистенци и 6 борби.

Ивън Фурние вкара 30 точки, а Джейсън Смит допринесе с 25 точки и 13 борби за победата на Орландо над гостуващия Денвър със 116:110.

Дарън Колисън и ДеМаркъс Къзинс завършиха с по 22 точки, а Сакраменто надделя над Лос Анджелис Лейкърс със 106:98 и записа четвърта победа в четири мача срещу съперника през сезона. Така за първи път в 68-годишната си история тимът на Кингс спечели всичките си срещи с Лейкърс в една кампания.