3. Сан Антонио поведе във финалната серия за титлата в НБА с домакинска победа над Маями

Сан Антонио се наложи като домакин със 110:95 над Маями в първа финална среща за титлата в НБА

Сан Антонио се наложи като домакин със 110:95 над Маями в  първа финална среща за титлата в НБА. Срещата в "AT&T Center" ще се запомни с проблемите, които имаше климатичната система в  залата, а задухът вътре стана причина и за преждевременното  напускане на терена от ЛеБрон Джеймс.

Дефектът в климатика стана причина и за късо съединение,  което пък предизвика повишаване на температурата в залата.  Хората вътре започнаха да си правят вятър с подръчни средства и  ветрила.

Интересно, че точно преди мача феновете на домакините  провокираха играчите от Флорида с няколко транспаранта, сред  които: "Ние сме от Тексас" и "Не се страхуваме от Горещото".

За домакините Тим Дънкан завърши с 21 точки и 10 борби, а  Ману Джинобили приключи с 16 точки и 11 асистенции. Тони Паркър  беше една от причините Спърс да повишат процента на успешната си стрелба до 59 процента, а самият той завърши срещата с 19 точки и 8 асистенции.
ЛеБрон игра само 33 минути за Маями и завърши с 25 точки, а  другите топ-стрелци на отбора бяха Дуейн Уейд с 19 точки, Крис  Бош с 18.

"Беше трудно и за двата отбора, определено накрая се  чувстваха изтощени, дори мъртви. Имайки предвид, че това става  на края на сезона, през лятото, представяте си за какво става  въпрос", коментира наставникът на Шпорите Грег Попович.

До почивката Сан Антонио имаше аванс от 5 точки- 54:49, като Тим Дънкан беше вкарал 15 точки за първото полувреме, от които  6 успешни стрелби от игрови ситуации. Четири минути преди края  на третата част отново авансът беше за Шпорите, които дърпаха  69:67.

След това настъпи обрат, гостите излязоха напред в резултата със 7 точки в последната четвърт на мача. Но точно тогава  звездата им излезе от терена. В следващите малко над 9 минути  направиха уникална серия от 31:9 точки и изковаха успеха.

Тогава всичко се получаваше и в стрелбата им, като те вкараха 6  успешни тройки за 6 минути, три от които на Дани Грийн. Следващата среща е в неделя, отново в Сан Антонио. Именно  втората среща се оказа решаваща за крайния изход през миналата  година, а след нея серията отива за два мача в Маями.