3. Сан Антонио разгроми Маями с 36 точки разлика

Сан Антонио разгроми Маями с 36 точки разлика

Така Сан Антонио отново поведе в резултата - 2-1 победи

Отборът на Сан Антонио Спърс нанесе разгромно поражение на Маями Хийт в третия мач от финалната серия в НБА, съобщава БГНЕС. На свой терен "шпорите" доминираха от първите минути срещу действащия шампион и стигнаха до категоричен успех със 113:77 (24:20, 26:24, 28:19, 35:14).

Дани Грийн от тима на домакините реализира 7 тройки и записа общо 27 точки. Гари Нийл добави 24 т., а дабъл-дабъл оформиха съотборниците им Тим Дънкан (12 точки и 14 борби) и Куай Ленард (14 точки, 12 борби).

Дуейн Уейд от Маями вкара 16 точки, асът на тима ЛеБрон Джеймс завърши с 15 точки и 11 борби, Крис Бош - с 12 точки и 10 борби. Така Сан Антонио отново поведе в резултата - 2-1 победи.

Четвъртата среща от серията ще се играе на 13 юни отново в Тексас. "Шпорите" се борят за пета титла в НБА в клубната си история и първа от 2007 година.