3. Сан Антонио се изкачи еднолично на върха в Западната конференция след победа над Далас

Бруклин спря победната серия на Голдън Стейт

Отборът на Сан Антонио се изкачи еднолично на върха в Западната конференция след победа над гостуващия Далас със 112:90. Тони Паркър вкара 25 точки, а Тим Дънкан добави 16 точки и 13 борби за успеха, който е 28-и за тима в 36 мача през сезона досега. Монта Елис беше най-резултатен за тексасците с 21 точки. Звездата на гостите Дирк Новицки имаше лош ден и завърши със скромните за възможностите си 8 точки, след като вкара само 3 от 14 опита за стрелба от полето.

Домакинът Бруклин прекъсна серията от десет поредни победа на Голдън Стейт след 102:98. Гостите имаха аванс от 93:89 четири минути преди края, но допуснаха обрат. Джо Джонсън вкара 27 точки за четвъртия пореден успех на домакините, а Андрей Блач добави 17 точки Стивън Къри беше лидер на Голдън Стейт с 34 точки и 7 асистенции.

Лидерът в лигата Индиана допусна поражение с 87:97 при гостуването си на Атланта. Гостите изглеждаха поуморени в четвъртия си мач в последните пет дни и вкараха само 12 точки през първата четвърт и 32 точки до почивката, което беше негативно постижение за сезона. Кайл Корвър завърши със 17 точки, а бившият играч на Лукойл-Академик Перо Антич добави 16 точки за Атланта, който записа 12-а поредна победа над съперника като домакин и няма загуба от Индиана в собствената си зала от 2006 година. Пол Джордж беше най-добър за гостите с 28 точки.

Джералд Грийн вкара победен кош 3,9 секунди преди сирената за 104:103 за Финикс срещу домакина Минесота. Гостите изоставаха с 6 точки минута и половина преди края, но завършиха мача със серия от 7:0 и стигнаха до обрат. Горан Драгич се отличи с 26 точки, 9 асистенции и 6 борби, а Чанинг Файе добави 22 точки. За домакините с 20 точки завърши Кевин Мартин, но пропусна последния изстрел в мача със сирената.

Джеймс Хардън наниза 38 точки при победата на Хюстън над гостуващия Лос Анджелис Лейкърс със 113:99. Дуайт Хауърд се отличи с 20 точки и 13 борби за успеха. Ник Йънг беше най-полезен за гостите с 25 точки.

Лос Анджелис Клипърс победи гостуващия Бостън със 111:105 след 29 точки на Блейк Грифин.