3. Сан Антонио тресна Оклахома

Сан Антонио тресна Оклахома

Финикс разнищи Лейкърс

Отборът на Сан Антонио Спърс победи като гост Оклахома Сити Тъндър със 117:104 в един от най-интригуващите мачове от НБА тази нощ. "Шпорите" пречупиха "Гръмотевиците" най-вече с фантастичната си стрелба от тройката и невероятното представяне на крилото-център Мат Бонър.

Баскетболистите на Грег Попович реализираха 11 от 20-те си опита за стрелба от зоната за три точки - 55 % успеваемост. Бонър обаче бе просто извънземен, като вкара 7 тройки от 7 опита и отчая противника. За сравнение, играчите на Тъндър реализираха само 4 от 13 опита за стрелба от тройката. Сан Антонио показа и завидна ефективност и концентрация от фауллинията, като отбеляза 34 от общо 38 наказателни удара. Баскетболистите на Оклахома вкараха 24 от 30 изпълнени фаула.

Най-резултатен в мача бе френският плеймейкър на Спърс Тони Паркър с 24 точки. Бонър и Ману Джинобили записаха по 21 и компенсираха слабата игра на звездата Тим Дънкан, който вкара само два коша от игра и завърши със скромните 6 точки. За Оклахома най-резултатен бе както обикновено суперзвездата Кевин Дюрант с 23 точки, а плеймейкърът Ръсел Уестбрук вкара 19.

Мачът започна отлично за домакините от Оклахома, които в един момент поведоха с 12 точки разлика в резултата. Постепенно обаче Сан Антонио се отърси от слабото начало и на полувремето изоставаше само с 5 точки. През второто полувреме и особено в последната четвърт "Шпорите" натрупаха стабилна преднина, която без проблеми задържаха и се поздравиха със седмата си поредна и общо осма победа от началото на сезона, като тимът има само едно поражение. Оклахома Сити пък вече е с 5 победи и 4 загуби.

В същото време, шампионът Лос Анджелис Лейкърс допусна второ поредно поражение от началото на сезона, след като загуби в собствената си зала "Стейпълс Сентър" със 116:121 от Финикс Сънс в дербито на Тихоокеанската дивизия. Голям мач за "Слънцата" направи гардът Джейсън Ричардсън, който вкара 7 тройки (от 10 опита) и общо 35 точки. Лидерът на тима Стив Неш също имаше ден, като записа 21 точки и 13 асистенции. "Слънцата" бомбардираха "Езерняците" с 22 успешни тройки от 40 опита. За Лейкърс 28 точки и 17 борби записа испанският център Пау Гасол, а една-единствена борба не достигна на суперзвездата Коби Брайънт, за да направи трипъл-дабъл. Гардът завърши мача с 25 точки, 14 асистенции и 9 борби.