3. Сан Антонио взе и второто си домакинство срещу Лейкърс

Сан Антонио взе и второто си домакинство срещу Лейкърс

Оклахома Сити се наложи над Хюстън, Индиана надви Атланта

Отборът на Сан Антонио Спърс поведе с 2-0 в четвъртфиналния плейоф на Запад срещу Ел Ей Лейкърс, след като спечели втората среща между двата тима със 102:91, съобщава БГНЕС.

Езерняците се представиха доста по-солидно в сравнение с първия мач, но въпреки това не успяха да се преборят за успеха. Баскетболистите на Сан Антонио стреляха много силно, вкарвайки 51 процента от опитите си, включително 7 от 14 от тройката.

Тони Паркър бе най-резултатен за победителите с 28 точки, като добави и 7 асистенции. Тим Дънкан и Кауи Леонард завършиха с по 16, а Ману Джинобили се отчете със силно второ полувреме и 13 точки.

Дуайт Хауърд и Стив Блейк вкараха по 16 за Лейкърс, а Мета Уърлд Пийс и Пау Гасол добавиха по 13.

Третият мач от серията е в петък в Лос Анджелис.