3. Сърбия грабна бронза в баскетболния турнир при жените

Сърбия грабна бронза в баскетболния турнир при жените

По-късно днес САЩ ще спори за шеста поредна титла на финала срещу Испания

Европейският шампион Сърбия спечели бронзовите медали в турнира по баскетбол за жени на олимпийските игри в Рио де Жанейро.

Сръбските баскетболистки победиха в спора за отличието олимпийският вицешампион от Лондон 2012 Франция със 70:63 (18:10, 9:17, 28:15, 15:21) точки в оспорван мач.

Така Сърбия спечели първи медал в историята си от турнир по баскетбол за жени на олимпийски игри, след като стана независима държава. Бивша Югославия спечели сребро в Сеул 1988.

Резултатът на почивката беше равен - 27:27, но сръбкините изиграха силна трета четвърт и поведоха с 55:42 преди последната част, в която удържаха аванса си.

Франция загуби на полуфиналите от САЩ в повторение на мача за титлата от Игрите в Лондон 2012.

Йелена Милованович реализира 18 точки за Сърбия.

за Франция с 18 точки завърши Енди Мийем.