3. Сърбия изхвърли Русия и е на финал на Евробаскет 2017

Сърбия изхвърли Русия и е на финал на Евробаскет 2017

Героят Богданович реши мача с тройка по-малко от две минути преди края

Сърбия и Словения ще определят новия баскетболен шампион на Европа.

Западните ни съседи си осигуриха място на финала, след като се наложиха с 87:79 над Русия.

С много стабилни проценти на стрелба двата отбора направиха добра първа четвърт, завършила с аванс от 5 т. за Сърбия.

Тимът на Саша Джорджевич продължи да трупа преднина, блатгодареноие на страхотните изяви на Бобан Марянович, както и на успешните пробиви на целия тим под коша.

Само за 2 минути в средата на втората част разликата стана двуцифрена, а не след дълго сърбите вече водеха с цели 14 точки.

През второто полувреме Сърбия продължи да диктува събитията и да държи стабилните 16 точки аванс. До средата на третата част за Русия се бяха разписвали само четирима състезатели, срещу 9 за съперника.

Серия от 11-0 за Русия с три тройки върна интригата за две минути. След това отново Сърбия взе преднина, но пак загуби след 30-та точка на Швед, съкратила разликата само 2 точки 4 минути преди края.

Битката продължи, преди Богдан Богданович да успокои сърбите, с решителна тройка за 7 точки разлика само 1.44 до сирената.  Той завърши с 24 точки, а Марянович отбеляза 18.

За Русия Алексей Швед приключи с 33.

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича