3. САЩ ни разпиля в баскетбола на Уни 2009

САЩ ни разпиля в баскетбола на Уни 2009

Втора загуба на XXV Световни университетски игри в Сърбия записаха българските баскетболисти.

Втора загуба на XXV Световни университетски игри в Сърбия записаха българските баскетболисти. Нашите отстъпиха с 66:96 пред фаворита за титлата САЩ в среща от четвъртфиналите. Избраниците на Константин Папазов, Янко Янчев и Лъчезар Коцев започнаха слабо мача и загубиха първите две части съответно с 9:24 и 15:22. Окопитването след почивката не беше достатъчно за обръщане на резултата.

С по 15 точки за нашите завършиха Павел Маринов и Иван Лилов, а с 14 точки и 8 борби се отличи Христо Николов. За американците Куинси Пондекстър от университета във Вашингтон завърши с 15 точки, а Дашон Бътлър (Западна Вирджиния), Лазар Хейуърд (Маркет) и Джеймс Андерсън (Оклахома Стейт) добавиха по 12 точки.

От 21:00 часа тази вечер, нашите срещат Литва в борба за разпределяне на местата от 5-о до 8-о.