3. САЩ срещу Аржентина на четвъртфиналите в баскетболния турнир на Олимпиадата

САЩ срещу Аржентина на четвъртфиналите в баскетболния турнир на Олимпиадата

Испания ще играе срещу Франция в европейско дерби, балкански сблъсък Сърбия - Хърватия

Хърватия победи Литва с 90:81 (13:21, 34:20, 28:14, 15:26) в мач от последния пети кръг в група „А“ на мъжкия баскетболен турнир на Олимпиадата.

За победителите Боян Богданович приключи мача с 22 точки. В основата на успеха обаче бе Крунослав Симон, който реализира 19 точки и направи 10 успешни борби под коша. Дарио Шарич реализира 18 точки. За Литва Мантас Калниетис приключи с 26 точки и 11 асистенции.

Хърватия завършва груповата фаза с 3 успеха и 2 загуби. Със същия актив са и Испания, Литва и Аржентина.

Станаха ясни съперниците на четвъртфиналите. Испания ще играе срещу Франция. Защитаващият титлата си тим на САЩ среща Аржентина, Сърбия – Хърватия, а Литва ще играе срещу Австралия.