3. Селтикс със 17-а поредна победа в НБА пред погледа на Юсеин Болт

Селтикс със 17-а поредна победа в НБА пред погледа на Юсеин Болт

Шампионът в НБА продължава да троши рекорди. "Келтите" взеха 17-а поредна победа, след като надиграха Чикаго Булс като домнакин със 126:108.

Успехът им бе наблюдаван от най-бързия мъж на планетата - рекордьорът на 100 и 200 метра гладко бягане Юсеин Болт, който имаше възможността да се наслади на отиграванията на Кевин Гарнет и компания.

Селтикс дръпна с 10 точки след първата част - 31:21, но позволи на "биковете" да се върнат в мача и да намалят преднината на шампиона само на 2 точки на полувремето - 57:55.

Най-силният тим в НБА все пак не допусна изненада и след много силна трета част, в която вкара 41 точки, срещу 27 за противника, нещата си дойдоха по местата.

Най-резултатен за победителите бе Рей Алън с 27 точки, а Кендрик Пъркинс добави 25, докато Кевин Гарнет и Поул Пуърс завършиха съответно със 17 и 16 в своя актив.

Луол Денг се отчете с 19 за Булс, а Бен Гордън бе повече от скромен - 10 точки, 1 асистенция и нито една борба.

Така Селтикс продължава да води повече от убедително на Изток със стряскащия балансот 25 победи и 2 загуби, а Булс са с отрицателен актив - 12/14.