3. Селтикс взе дербито в Сан Антонио, Кевин Гарнет се завърна в игра

Селтикс взе дербито в Сан Антонио, Кевин Гарнет се завърна в игра

Лидерът на Бостън Селтикс Кевин Гарнет се завърна в игра и помогна на тима си да победи при гостуването на Сан Антонио Спърс с 80:77.

Гарнет не бе играл от месец насам заради травма, но влезе в игра срещу Спърс и бе с основен принос за успеха, след като за 15 минути наниза 10 точки.

Тони Паркър и компания поведоха с 6 точки след първата част, но останалите три отидоха на сметката на Селтикс, които 5:17 минути преди края поведоха със 72:70 и не дадоха шанс на домакините да ги настигнат.

Най-резултатен за Селтикс бе Рей Алън с 19 точки, а Рейджън Рондо добави 16. Тони Паркър отбеляза 25 точки за Спърс, Тим Дънкан добави 15, но никой друг от „шпорите” не записа повече от 8 точки, което се оказа фатално.