3. Шампионът Бостън с инфарктна победа над Шарлот Бобкетс

Шампионът Бостън с инфарктна победа над Шарлот Бобкетс

Шампионът Бостън Селтикс постигна инфарктна победа над Шарлот Бобкетс със 111:109 след две продължения в мач от редовния сезон на НБА. Домакините от Селтикс за пореден път през този сезон не успяха да докажат, че заслужено да станали шампиони през миналата кампания и позволиха на съперника да им се противопостави. Резултатът в четирите четвърти бе съответно 26-33, 28-18, 17-26 и 22-16. Двата отбора играха и две продължения, като първото завърши с равенство 8:8, а във второто Селтикс взе инфарктно победата с 10:8.

Най-резултатен за Бостън бе Пол Пиърс с 32 точки. Рей Алън се отчете с 22 точки, а Рондо добави още 21 за успеха на шампионите.

За Орландо над всички бе Уолъс, който направи "дабъл-дабъл" с 20 точки и 10 борби. Дьо пък добави още 17 точки и 7 борби.