3. Шампионът Далас и ЛА Лейкърс с втори поредни поражения в НБА

Шампионът Далас и ЛА Лейкърс с втори поредни поражения в НБА

Вижте всички резултати от играните тази нощ срещи

Шампионът Далас Маверикс допусна втора поредна загуба в първенството на НБА. След като в първия ден от шампионата Далас отстъпи пред Маями Хийт с 94:105 точки, тази нощ загуби и от Денвър Нъгетс у дома с 93:115 точки. За тима на Денвър това бе първи мач за сезона. Тай Лоусън бе най-полезен за победителите, след като вкара 20 от своите 27 точки през първото полувреме. Домакините позволиха на съперника да реализира 20 безответни точки през втората част, а през третата четвърт изоставаха в резултата с цели 33 точки. Дирк Новицки вкара 20 точки за Далас, но не игра през четвъртата част, което се случва във втория пореден мач.

Крис Хъмфрис отбеляза 21 точки и спечели 16 точки за победата на Ню Джърси Нетс с 90:84 точки над Вашингтон Уизардс. Дерън Уилямс записа 23 точки, 8 борби и 8 асистенции, а тима на Ню Джърси направи уникален обрат, след като изоставаше с 21 точки през втората част. За Вашингтон Ник Йънг реализира 16 точки за 18 минути, а през второто полувреме не игра заради контузия на крака.

Сакраменто Кингс се наложи над Лос Анджелис Лейкърс със 100:91 точки в друг мач от тази нощ. Маркъс Торнтън бе най-полезен за "Кралете" с 27 точки, а победата е първа за тима над "Езерняците" у дома за последните повече от три години. Тайрик Еванс се отличи с 20 точки за тима на Сакраменто, който има 9 загуби в последните си 10 мача срещу Лейкърс и пет поредни поражения като домакин. За Лейкърс Кобе Брайънт вкара 29 точки, а Мета Уърлд Пийс, известен доскоро като Рон Артест, добави 19 точки. Лейкърс стартира сезона с две поредни загуби за пръв път от 2002/2003.

Стивън Къри се отчете с 21 точки и 10 асистенции при победата на Голдън Стейт Уориърс над Чикаго Булс с 99:91 точки. Монта Елис записа 26 точки за тима на Голсън Стейт, който вчера загуби от ЛА Клипърс с 86:105 точки. За Чикаго Луол Денг се отличи с 22 точки и 10 борби.

Шарлот Бобкетс надви драматично Милуоки Бъкс с 96:95 точки, след като изоставаше с 14 точки разлика. Кемба Уокър записа 13 точки, включително и два наказателни удара 9.9 секунди преди сирената, а Ди Джей Огъстин бе най-резултатен с 13 точки. Брендън Дженингс реализира 22 точки за Бъкс.

Орландо Меджик пък победи Хюстън Рокетс със 104:95 точки след 23 точки на Хедо Туркоглу. За Хюстън с 20 точки и 12 асистенции завърши Кайл Лаури. Рой Хибърт записа 16 точки и 14 борби при победата на Индиана Пейсърс над Детройт Пистънс с 91:79 точки. Дейвид Уест добави 11 точки и 12 борби. Йонас Жеребко и Родни Стъки записаха всеки по 17 точки за Детройт.

Торонто Раптърс победи Кливланд Кавалиърс със 104:96 точки, а Оклахома Сити Тъндър се наложи над Минесота Тимбъруулвс със 104:100 точки. Ерик Гордън реализира 20 точки и победния кош 4.2 секунди преди края за успеха на Ню Орлиънс Хорнетс над Финикс Сънс с 85:84 точки. За Гордън това бе дебют за Ню Орлиънс. Робин Лопес записа 22 точки за Финикс.

Сан Антонио Спърс пък се наложи над Мемфис с 95:82 точки, а най-полезен за Спърс бе Ману Джинобили с 24 точки. Тони Паркър добави 15 точки и 7 асистенции. Портланд Трейблейзърс надви Филаделфия Севънтисиксърс със 107:103 точки. За домакините ЛаМаркъс Олдридж записа 25 точки и 7 борби. За Филаделфия Лу Уилямс вкара 25 точки.

Срещи от редовния сезон в първенство на Националната баскетболна асоциация (НБА):

Кливланд - Торонто - 96:104
Шарлот - Милуоки - 96:95
Орландо - Хюстън - 104:95
Индиана - Детройт - 91:79
Вашингтон - Ню Джърси - 84:90
Минесота - Оклахома Сити - 100:104
Далас - Денвър - 93:115
Сан Антонио - Мемфис - 95:82