3. Шампионът Лукойл спечели първия мач от финала с Левски

Шампионът Лукойл спечели първия мач от финала с Левски

„Студентите” надвиха „сините” с 98:90

Българския баскетболен шампион Лукойл Академик надви Левски с 98:90 и така поведе във финалната серия от плейофите на НБЛ.

Мач номер едно се проведе в зала „Арена Самоков” , а „студентите” поведоха още в самото начало, откъсвайки се напред в резултата при 16:4.

Първата четвъртина приключи при 34:22 в полза на Лукойл, но до почивката гостите от столицата намалиха изоставането си и се оттеглиха на почивка с едва три точки пасив – 49:52.

Левски поведе за първи път в срещата през второто полувреме, когато стигна до 57:54, но домакините завършиха силно третата четвърт и отново имаха преднина – 74:72.

В заключителната част „студентите” подобриха играта си в дефанзивен план и се откъснаха с 13 точки пред съпенрика (90:77), за да успеят в крайна сметка да затворят мача при резултат 98:90.

Най-резултатен в мача бе Брендън Хийт от състава на Левски, който наниза 31 точки. За Лукойл най-полезен бе Юре Лалич с 20 точки, Антъни Уийдън добави 18, а Димитрис Вергинис се отчете с 16.

Вторият мач от серията е в понеделник и отново ще се играе в Самоков, защото залата в Правец няма нужния капацитет.

Балкан представи Георги Боянов

Баскетболният национал Георги Боянов официално стана ново попълнение на отбора на Балкан

Силен мач за Пол Джордж в неофициалния му дебют за Филаделфия

Пол Джордж вкара осем от 15 изстрела и записа 23 точки в неофициалния си дебют за отбора на Филаделфия

Везенков: Искам да помагам на отбора си по различни начини (ВИДЕО)

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра силен мач за победата на своя Олимпиакос в Евролигата

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата (ВИДЕО)

Българският баскетболен национал блесна с „дабъл-дабъл“

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор