3. Шампионът Лукойл стартира с убедителна победа в НБЛ

Шампионът Лукойл стартира с убедителна победа в НБЛ

„Студентите” биха Академик Бултекс 99 със 104:66

Лукойл Академик започна защитата на титлата си в НБЛ VIVACOM по най-добрия възможен начин. Тимът на Тони Дечев надигра убедително като домакин Академик Бултекс 99 със 104:66.

Двубоят даде старт на мъжкото първенство, като двубоят днес бе издърпан заради участието на Лукойл Академик в турнира Купа ФИБА Европа и срещата срещу Бней Херцелия на 18 октомври. Всички останали мачове от кръга са утре.

Двубоят започна много оспорвано, но постепенно грачите на шампионите поеха инициативата и бавно започнаха да трупат преднина. На почивката авансът им бе 20 точки. През второто полувреме домакините запазиха сериозна преднина през цялото време и спечелиха убедително мача.

Лукойл Академик доминираше сериозно под коша като овладя 22 борби повече - 43 срещу 21 и имаше по-добра стрелба Шампионите записаха 80% успеваемост от средна дистанция и вкараха 13 тройки.

Украинският национал Максим Корниенко бе най-резултатен за успеха с 19 точки и 13 борби. Павлин Иванов реализира 14, Крис Минков отбеляза 13. Стив Зак завърши с дабъл-дабъл от 12 точки и 10 борби.

За Академик Бултекс 99 над всички с 27 точки и 8 борби бе Джордан Семпъл, а 12 - Шакир Смит.

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)