3. Шампионът Макаби Тел Авив победи АЛБА в Берлин и е на четвъртфиналите в Евролигата

Панатинайкос и Ефес Истанбул взеха последните две свободни места

Защитаващият титлата си Макаби Тел Авив, Панатинайкос и Ефес Истанбул взеха последните три свободни места за четвъртфиналите на Евролигата по баскетбол за мъже. Израелците победиха АЛБА в Берлин със 73:64 след 28 точки и 7 борби на Девин Смит и завършиха на трето място в група "Е" с 23 точки, колкото имат и лидерите Реал Мадрид и Барселона, но испанските грандове са с мач по-малко. Алекс Ренфроу се отличи с 10 точки, 9 асистенции и 6 борби за АЛБА, който пропусна възможността да стане първият отбор от Германия, който достига до четвъртфиналите на Евролигата.

Берлинчани завършиха с равен актив с Панатинайкос, но гърците продължават напред заради по-добрите показатели в преките двубои. Атиняни загубиха драматично последния си мач в групата при гостуването на Цървена Звезда в Белград с 68:69 след победен кош за сърбите от наказателната линия на Бобан Марянович 2,2 секунди преди края. Никола Калинич беше най-резултатен за победителите с 14 точки, а Марянович добави 12 точки и 16 борби. За гърците с 16 точки се отличи Естебан Батиста.

Ефес Истанбул също се класира за фазата на директните елиминации, въпреки поражението в последния кръг в група "F" в градското дерби срещу Фенербахче със 72:83. Ефес трябва да благодари на испанския Уникаха Малага, който надделя над Лаборал Куча като домакин с 93:84 и изхвърли сънародниците си от надпреварата. Турците завършиха с равен актив с Лаборал, но продължават напред заради по-добри показатели в директните двубои. Победителят в група "F" ЦСКА Москва завърши с победа след 88:79 в залата на Олимпия Милано. С 19 точки и 6 борби за руснаците се отличи Саша Каун.

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже