3. Шампионът в НБА Бостън Селтикс надделя над Ню Йорк Никс в „Медисън Скуеър Гардън”

Бостън изоставаха в резултата след три изиграни четвърти, но в последната показаха отлична игра и се поздравиха с крайния успех.

Шампионът в НБА Бостън Селтикс победи Ню Йорк Никс със 110:100 (27:26, 19:21, 26:29, 38:24) в среща от редовния сезона на Лигата. Двубоят се игра в зала „Медисън Скуеър Гардън” в Ню Йорк пред 19 763 зрители. Бостън изоставаха в резултата след три изиграни четвърти, но в последната показаха отлична игра и се поздравиха с крайния успех.

Пол Пиърс бе най-резултатен за Селтикс с 26 точки, Рей Алън добави 22, като вкара 4 тройки, а Кевин Гарнет направи „дабъл-дабъл” от 15 точки и 11 борби под коша. Пореден силен мач за Никс направи Ал Харингтън с 27 точки, а Дейвид Лий реализира 18 и овладя 18 борби.

Въпреки победата, тимът на Бостън е на 2-о място в Източната конференция с 42 победи и 10 загуби, докато след 3-ата си поредна загуба Ню Йорк заема 11-ата позиция с показатели 21-28.