3. Шампионките от "Дунав 8806" продължават победния си ход

Шампионките от "Дунав 8806" продължават победния си ход

Утре надпреварата продължава

Шампионките от "Дунав 8806" продължават победния си ход в традиционния международен турнир "Русчукъ". Момичетата на Георги Божков надделяха с 86:64 (25:17, 15:10, 20:19, 26:18) над финалиста в първенството и носител на Купата на България "Нефтохимик 2010" във втория ден на надпреварата в "БУЛСТРАД АРЕНА".

"Сините феи" започнаха по най-добрия начин двубоя, като бързо наложиха своето темпо и до края на първата част дръпнаха с 25:17. Това позволи на Георги Божков да започне рано с ротацията и оборотите понамаляха. Все пак дунавският аванс дори се увеличи и полувремето дойде при 40:27 за домакините. След почивката шампионките намалиха още оборотите, но авансът им не намаля и 10 минути преди края водеха с 60:46.

Финалната сирена дойде при 86:64 за дунавки. Най-резултатна за дунавки бе Дженифър Брандън с 18 точки, а Виолина Кочева отбеляза 14. За гостите Мария Желязкова вкара 14 точки, а Йелена Йованович добави 13. Преди това "Шепши" Сфънту Георге разгроми полуфиналиста от първенството и Купата на Сърбия "Шумадия" Крагуевац със 93:48 (31:12, 18:8, 24:14, 20:14).

Най-добра за победителките бе бившата дунавка Шанте Еванс с 25 точки, а с по 11 т. се отличиха Матеа Тавич и Ким Пиер - Луи. За сръбския тим 20 точки записа Александра Катич, а Йелена Първулович вкара 11 т.

Утре програмата на престижния турнир в "БУЛСТРАД АРЕНА" изправя един срещу друг "Шумадия" и "Нефтохимик 2010" от 13 ч. От 15 ч. пък шампионките "Дунав 8806" ще срещнат "Шепши" в своеобразен финал на надпреварата. Билетите са с цена 6 лв., като отново ще са дневни и с тях любителите на баскетбола ще могат да наблюдават по два мача.

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки