3. Шампионско начало на 2015 г. за „сините феи“ (СНИМКИ)

Шампионско начало на 2015 г. за „сините феи“ (СНИМКИ)

Уникална подкрепа за Дунав, въпреки празните трибуни

Дунав 8806 надделя над лидера във временното класиране „Хасково 2012“ с 88:72 (25:13, 28:18, 15:19, 20:22) в мач от единадесетия кръг за сезон 2014/2015 в първенството на НБЛ-жени. Двубоят се игра пред празни трибуни в залата в русенския квартал „Здравец“.

Въпреки това обаче феновете на баскетбола в Русе се бяха погрижили „сините феи“ да усещат подкрепата им. Близо половината от седалките в залата бяха покрити с две огромни знамена с надпис „От Дунав започва България“ и с емблемата отбора. Във фоайето й пък се бяха събрали близо 100 привърженици на шампионките, които гледаха мача на видеоекран и не спряха да подкрепят с песни и скандирания своите любимки.

Непосредствено преди началото на двубоя дори Георги Божков и момичета излязоха да поздравят своите фенове, които им отговориха с транспарант „Никой, никъде не може да ни спре“.

Кристина Сантяго вкара първия кош в мача за 2:0 за домакините, които диктуваха темпото още от началото. До края на първата част те вече бяха напред с 12 точки за 25:13.

До почивката играта продължи при подобен сценарий. Безмилостната стрелба от тройката на Радостина Димитров и резултатните атаки на съотборничките й в подкошието на съперника направиха преднината на „Дунав 8806“ 22 точки за 53:31 на полувремето.

След подновяването на играта дунавки дръпнаха с 26 точки, но гостите показаха, че нямат намерение да се предават и скъсиха дистанцията до 16 точки. 10 минути преди края пък таблото показваше 68:50 за шампионките. До финалната сирена те не позволиха на съперника си да се доближи достатъчно, за да си повярва в обрата и стигнаха до заслужен успех с 88:72.

За русенския състав най-добра бе Жаклин Златанова, която записа дабъл дабъл с 20 точки и 14 борби, а Виолина Кочева и Радостина Димитрова вкараха по 18 точки. За гостите 29 точки записа Олга Дубровина, а американката Порша Харис направи дабъл дабъл с 18 точки и 14 борби.

В следващия кръг на първенството „Дунав 8806“ гостува на „Нефтохимик 2010“ на 17 януари 2015 г. в зала „Бойчо Брънзов“ в Бургас.

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже