3. Шаръл Алън с "дабъл-дабъл" при победа на Левски

Шаръл Алън с "дабъл-дабъл" при победа на Левски

Лидерът "Левски" победи гостуващия "Хасково" с 82:74 (23:24, 22:16, 16:18, 21:16) в мач от 27-ия кръг на Националната баскетболна лига за жени.

Двубоят започна оспорвано с чести смени на водачеството. Столичанки постепенно се активизираха и три минути преди почивката дръпнаха с 42:34.

Домакините не допуснаха обрат, като решаваща се оказа серията от 13:4 точки в последните 5 минути, след която авансът им достигна 12 точки при 82:70 малко преди сирената.

Шаръл Алън се отличи с "дабъл-дабъл" за успеха на Левски с 22 точки и 11 борби. Виктория Стойчева допринесе със 17 точки, 6 борби и 6 асистенции.

Уолтая Рол беше най-добра за финалиста за купата на България Хасково с 29 точки с 15 борби. Корин Адамс добави 25 точки, 8 асистенции и 6 борби, но това не беше достатъчно.

Рилски спортист се справи с Миньор като гост в мач от НБЛ

Шампионът победи с над 10 точки разлика

Балкан представи Георги Боянов

Баскетболният национал Георги Боянов официално стана ново попълнение на отбора на Балкан

Силен мач за Пол Джордж в неофициалния му дебют за Филаделфия

Пол Джордж вкара осем от 15 изстрела и записа 23 точки в неофициалния си дебют за отбора на Филаделфия

Везенков: Искам да помагам на отбора си по различни начини (ВИДЕО)

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра силен мач за победата на своя Олимпиакос в Евролигата

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата (ВИДЕО)