3. Шарлът спечели срещу Филаделфия, но загуби Тайръс Томас

Шарлът спечели срещу Филаделфия, но загуби Тайръс Томас

Портланд отнесе ЛА Клипърс

Дерил Джерард Оугъстин записа лично постижение от 31 точки при победата на Шарлът със 100:97 срещу Филаделфия в среща от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Пойнт гардът на Бобкетс беше точен в четири последователни хвърляния от наказателен удар в последните 11 секунди, но за победата помогнаха и трите коша на Джералд Хендерсън в заключителните минути на мача.

Отборът на Шарлът, който загуби от Филаделфия само преди четири дни, постигна втората поредна победа, която обаче е с горчив привкус.

Бобкетс научиха още същата вечер, че няма да могат да разчитат в следващите два месеца на нападателя си Тайръс Томас, който получи тежка контузия в коляното.

Тадеус Йънг вкара 15 точки в последната четвъртина за отбора на Филаделфия, който преодоля пасив от осем точки преди трите последователни коша на Хендерсън. Андре Игуодала вкара 19 точки за гостите, но пропусна свободно хвърляне и изстрел от игра в последната минута на двубоя.

Дерик Роуз наниза 26 точки за победа на Чикаго с 82:77 над Далас. Той вкара 9 от 28 изстрела от игра и помогна за неочаквано добрия атакуващ резултат за отбора си в отсъствието на нападателя Карлос Буузър.

Ламаркъс Олдридж наниза 28 точки и спечели осем борби за победа на Портланд със 108:93 срещу гостуващия Лос Анджелис Клипърс. Уесли Матюс добави други 28 точки за Трайъл Блейзърс, които записаха най-доброто си постижение за сезона с четвърта поредна победа.