3. Шумен пречупи Черноморец за трета победа в НБЛ (ВИДЕО)

Шумен пречупи Черноморец за трета победа в НБЛ (ВИДЕО)

Александър Милов беше най-резултатен за победителите с 30 точки

Шумен постигна трета победа в Националната баскетболна лига след като надделя над Черноморец с 88:85 в изключително интересен сблъсък. Тимът на Шумен имаше превъзходство през по-голямата част от двубоя срещу отслабения състав на бургазлии, които бяха без Антъни Дженюари, а Отас Айекекполор игра само десетина минути. Домакините надделяха в борбата под коша, а Черноморец разчиташе предимно на стрелбата от тройката, като Константин Коев се отличи със 7 точни опита.

Александър Милов беше най-резултатен за Шумен с 30 точки, като добави и 4 борби. Деян Белич завърши с 24 точки и 16 борби, а Маркъс Майърс допринесе с 13 точки, 3 борби и 12 асистенции.

За Черноморец Константин Коев реализира 21 точки, 4 борби и 4 асистенции, а Евгени Хаджирусев се отчете с 20 точки, 2 борби и 8 асистенции. Андрей Иванов отбеляза 18 точки, плюс 2 борби и 8 асистенции, а Георги Боянов завърши с 13 точки и 5 борби.

В следващия кръг на 19 март Черноморец гостува на Левски, а отборът на Шумен - на Академик Пловдив.