3. Силен Берое не успя да спре победния ход на Лукойл

Силен Берое не успя да спре победния ход на Лукойл

"Студентите" победиха с 91:84

Отборът на Берое допусна домакинско поражение с 84:91 от лидера в класирането Лукойл Академик, в двубой от 15-ия кръг в НБЛ. Въпреки поражението старозагорци изиграха много добър мач, в който бяха напълно равностойни на скъпата селекция на гостите. Загубата остави „зелено-белите” на шестата позиция в класирането, но вече с баланс от 6 победи и 8 поражения. Отборът на Лукойл пък продължава с победния си ход, записвайки 13 поредна победа в шампионата.

Преди началото на мача баскетболистът на Берое Диуейн Джаксън получи индивидуалния приз за играч на месец декември. Срещата започна с преимущество на „студентите”, които успяха да дръпнат с 10:2 в първите минути. Постепенно обаче беройци напипаха верния ритъм и съкратиха изоставането си, като първата част приключи при 21:15 в полза на Лукойл. Вторите десет минути бяха много равностойни като заралии дори успяха да поведат с 4 точки при 34:30. Последва обаче силна серия на гостите, които затвориха частта и полувремето при 35:44 в тяхна полза.

След почивката двата тима продължиха със здравата битка. За съжаление обаче на многобройните фенове на „зелено-белите” в залата, „студентите” отново успяха да натрупат солиден аванс, който в края на третата част бе 14 точки при 53:67.

Въпреки сериозното си изоставане, играчите на Любомир Минчев не се отказаха да търсят победата, притискайки постоянно съперника. Силният финален щурм обаче стигна само за по-почетна загуба  дошла след 84:91 в полза на Лукойл.

За Берое най-резултатен бе Майк Блек реализирал 23 точки, към които добави 4 асистенции и 4 борби. Пореден  страхотен мач изигра и топ реализаторът на първенството Диуейн Джаксън, който записа 22 пункта, 12 борби, 3 откраднати топки и 2 „чадъра”.

За победителите новото попълнение Даниел Браун бе над всички, записвайки 21 точки, 12 борби и 4 асистенции.

В следващия кръг Берое почива, а на 7 февруари гостува на шампиона Левски.