3. Силна финална серия донесе победа на ЛА Клипърс срещу Чикаго

Силна финална серия донесе победа на ЛА Клипърс срещу Чикаго

Сан Антонио срази Денвър, вижте всички резултати от НБА

Блейк Грифин отбеляза 12 от своите 26 точки в мача на Лос Анджелис Клипърс срещу Чикаго в последните шест минути, с което изведе отбора си до забележителна победа със 101:80 в срещата от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Грифин беше с основен принос и под коша, където спечели десет борби. Със забележителна ефективност в стрелбата се отчете и Джамал Крофърд, който донесе 17 точки на Клипърс във втората четвъртина и остави отбора си в играта. Неговият тим продължи с баланс 7:2 в редовния сезон и оглавява временното класиране в Тихоокеанската дивизия на Западната конференция, като постижението е най-добро от сезон 2006/2006 насам.

Резервите на Лос Анджелис се представиха по-добре от титулярите в мача, след като отбелязаха 35 срещу 18 точки в първото полувреме и завършиха срещата с 53 срещу 48 за своите съотборници. За Булс на ниво беше само Карлос Буузър, който завърши мача с 22 точки и 12 спечелени борби.

Крис Бош наниза 24 точки при стрелба 9 от 11, а Леброн Джеймс добави 21 пункта при победата на Маями с 97:88 срещу Финикс, с което Хийт приключиха тежка серия от шест поредни гостувания.