3. Слаба трета част провали девойките, изпадат в дивизия Б

Слаба трета част провали девойките, изпадат в дивизия Б

Националният отбор на България за девойки до 18 години отпада в дивизия Б след като днес допусна нова загуба. Момичетата претърпяха поражение от Словакия с 56-39 след слабо начало на второто полувреме.

Националният отбор на България за девойки до 18 години отпада в дивизия Б след като днес допусна нова загуба. Момичетата претърпяха поражение от Словакия с 56-39 след слабо начало на второто полувреме.

Победата на Турция над Беларус означава, че мачът с южните ни съседи в петък е протоколен и нашите момичета отпадат. В директен мач Беларус и Словакия ще решат кой ще бъде вторият отбор, който догодина ще играе в по-долната дивизия.

Първото полувреме бе равностойно, с пропуски в стрелбата и от двата отбора. Българките дори водеха през повечето време, но с малка преднина. Нашите разчитаха повече на стрелба от тройката, като се отличи Моника Тодорова, отбеляза 4 от общо 7 опита през първото полувре. Тя имаше 16 точки през първите две части, а резултатът на почивката бе 24-23 в полза на България.

Третата част обаче започна катастрофално за нашите момичета. Тя започна със серия от 17-0 за Словакия, а общо българките отбелязаха едва три точки в частта и така още тук се простиха с шансовете си за победа. През последните десет минути момичетата от Словакия трябваше само да задържат аванса си и те го сториха.

Моника Тодорова бе единствената от българките минала границата от десет точки. Тя вкара 19, а освен това добави и 8 борби и 6 откраднати топки, но за съжаление не успя да получи достатъчно подкрепа от съотборничките си.

Марта Паленикова бе най-резултатна за Словакия с 15 точки, а други три момичета вкараха по 10.

За победителките Кинга Бандик завърши със 17 точки и 14 борби.