3. Славия с трети пореден бронз от турнира за Купата на България

Славия с трети пореден бронз от турнира за Купата на България

Баскетболистките на „белите“ победиха Шампион със 70:63

Отборът на Славия победи Шампион 2006 със 70:63 (17:23, 21:16, 14:13, 18:11) и за трета поредна година спечели бронзовите медали в турнира за Купата на България по баскетбол за жени.

Двата състава се срещнаха в зала „Триадица“ в София в повторение на миналогодишния сблъсък за третата позиция в надпреварата и отново „белите“ надделяха.

Съперниците направиха много оспорван двубой, който бе решен в последната четвърт. След 10 минути игра баскетболистките на Шампион 2006 водеха с 23:17, а на почивката авансът им бе само една точка – 39:38.

Тимът на Славия излезе за кратко напред в резултата в началото на второто полувреме, но Шампион 2006 отново пое водачеството и преди последната част резултатът бе 52:52.

Вероника Джикова бе в основата на серия от 13:0 за „белите“, с която те обърнаха развоя на мача в своя полза. Джикова вкара 11 от тези 13 безответни точки и три минути и половина преди края Славия поведе с 65:56, като удържа аванса си до финалната сирена.

Вероника Джикова завърши с 35 точки, от които 5 тройки, а добави още 13 борби и 6 асистенции за победителките. Мария Светославова се отчете с 10 точки и 7 борби.

За Шампион 2006 най-резултатна беше Антония Филипова с 24 точки и 8 борби, а с 15 точки и 5 борби се включи Виктория Иванова.
Финалът в турнира за Купата на България по баскетбол за жени между Монтана 2003 и Берое Стара Загора е утре, неделя от 18 часа, отново в зала „Триадица“ в София.