3. След шест години отсъствие Портланд ще играе в плейофите на НБА

След шест години отсъствие Портланд ще играе в плейофите на НБА

Баскетболният тим на Портланд Трейлблейзърс достигна плейофите за шампионата на НБА след шест поредни неуспешни години. Класирането на Портланд стана възможно главно благодарение на Далас

Баскетболният тим на Портланд Трейлблейзърс достигна плейофите за шампионата на НБА след шест поредни неуспешни години. Класирането на Портланд стана възможно главно благодарение на Далас, които успяха да победят Финикс Сънс с резултат 140:116. Злощастният резултат за прекия конкурент на Трейлблейзърс в първата осмица се оказа решаващ във финалното разпределение на квотите.

Портланд също загуби днешния си двубой като гост на Хюстън с 88:102. Домакините постепенно и непрестанно увеличаваха преднината си от четвърт на четвърт, докато финалната сирена не фиксира преднината от 14 точки за Рокетс.

Петима баскетболисти на Хюстън реализираха по повече от 10 точки, като най-резултатен бе китайският гигант Яо Мин с 21 точки и 12 борби. За Портланд по 22 т. събраха Брендън Рой и Ламаркъс Олдридж.

При последното си участие в плейофите през сезон 2002/03 Портланд отпадна още в стартовия кръг, губейки преднина от 3:0 в серията срещу Далас Маверикс.