3. Словения се справи с Ангола

Словения се справи с Ангола

Словения победи с 93:87 точки и оглавява група D с актив 4-0

Отборът на Словения продължава победния си ход на Световното първенство по баскетбол в Испания. Поредният противник, който падна пред словенците бе отборът на Ангола. Словения победи с 93:87 точки и оглавява група D с актив 4-0. Ангола пък вече инкасира трето поражение, като има само една победа. Двата тима изиграха интригуващ и равностоен сблъсък, като словенците водеха само с 1 точка на почивката. В последната четвърт анголците изравниха при 74:74, но Словения направи серия от 10:0 и поведе с 84:74 точки. До края нервите на словенците издържаха и те триумфираха с 93:78 точки. Със 17 точки се отличи Домен Лорбек, а Горан Драгич завърши с 14 точки за победителите.

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата

Българският баскетболен национал блесна с „дабъл-дабъл“

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже