3. Спартак би Берое в Стара Загора

Спартак би Берое в Стара Загора

Най-резултатен за успеха бе Цветослав Острев със 17 точки

Спартак Плевен записа втория си успех като гост и общо четвърти от началото на сезона в мъжката НБЛ.

Момчетата на Цветан Антов гостуваха на Берое в Стара Загора и спечелиха със 77:66, след като се откъснаха сериозно в третата част. Така те дръпнаха сериозно в битката за седмото място пред съперника. Плевенчани имат баланс 4-8, докато беройци са с 1-12.

Следващата седмица Спартак ще е домакин на Балкан, докато заралии ще гостуват на Лукойл Академик.

Най-резултатен за успеха бе Цветослав Острев със 17 точки, като добави и 7 борби и 6 асистенции в актива си. По 16 точки пък добавиха Веселин Георгиев и завърналият се Саша Топчов (11 борби).

За домакините над всички бяха двете нови попълнения - Брандън Баудри и Джошуа Кроуфърд. Първият завърши с 24 точки и 10 борби, а вторият с 16 и 5.