3. Спартак остави Левски на дъното след победа като гост

Спартак остави Левски на дъното след победа като гост

За плевенчани това беше четвърта победа от девет кръга

Левски остана на дъното във временното класиране на Националната баскетболна лига за мъже, след като отстъпи с 86:90 (16:18, 26:23, 23:20, 21:29) срещу предпоследния в подреждането Спартак Плевен.

За плевенчаните това беше четвърта победа от девет кръга през редовния сезон и те вече имат 13 точки за четвъртото място, докато столичният гранд е последен с два успеха до момента.

Левски водеше през по-голямата част от първата четвъртина, но Спартак изравни със стрелби от бялата линия на Александър Груев и поведе с 15:12 след тройка на Герасим Николов.

Плевенчаните дори успяха да дръпнат с пет точки в началото на втората част, но Левски се съвзе бързо с тройка на Кирил Райков и в крайна сметка поведе с точка на полувремето.

Окрилени от обрата в края на втората част, баксетболистите на Левски започнаха третата четвъртина с тройка на капитана Павел Иванов и спряха серията на седем безответни точки за 49:41.

"Сините" поддържаха тази разлика дълго време, но плевенчаните направиха серия от 12:0, в която Груев завърши две поредни атаки с точни изстрели от зоната за три точки, а неговият тим отново поведе в резултата. Авансът на Спартак стигна до девет точки само 2:55 минути преди края на мача и в крайна сметка плевенчаните го задържаха за победата.

Груев завърши с дабъл-дабъл при 31 точки и десет асистенции, а Димитър Маринчески добави 16 пункта и спечели 14 борби. Два дабъл-дабъла имаше и в Левски, а техни автори станаха Павел Иванов с 18 точки и 11 спечелени борби, както и Крум Дойчинов с 15 точки и 12 борби.

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)