3. Спартак (Пл) взе първа победа в първенството

Спартак (Пл) взе първа победа в първенството

Уладзимир Крисевич с 26 точки бе най-резултатен

Спартак Плевен записа първа победа за сезона в 15-ия кръг от баскетболното първенство при мъжете. В зала "Балканстрой" по-опитният състав на домакините се наложи със 111:71 над Академик София.

Младите таланти на Георги Давидов изиграха страхотна първа част, но след това серия от 14-0 и мощна втора четвърт за Спартак сломи съпротивата им.

За осем минути от втората част Академик реализира само три точки и разликата скочи на 20 точки.

Оттам вече и двата състава играеха за удоволствие, като Георги Давидов даде шанс за изява на всичките си състезатели.

Уладзимир Крисевич с 26 точки бе най-резултатен, 21 добави Константин Коев (5 тройки). По четири тройки нанизаха и Милен Дудев, и Николай Маринов.

Иван Алипиев отбеляза 18 за Академик, Марин Маринов и Георги Дамянов записаха по 9.

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича