3. Спартак (Плевен) е на полуфинал след нова победа над Берое

Спартак (Плевен) е на полуфинал след нова победа над Берое

Плевенчани спечелиха за втори път като гост в серията, този път със 79:73.

Спартак Плевен поднесе голямата изненада на четвъртфиналите на НБЛ VIVAСOM, като отстрани още на четвъртфиналите третия от класирането в редовния сезон и бронзов медалист от турнира за Купа България за 2016 г. Берое.

Двата отбора изиграха поредния много напрегнат и драматичен мач този сезон. Плевенчани спечелиха за втори път като гост в серията, този път със 79:73. Така Спартак спечели серията с 2-1 победи и ще играе срещу Балкан в полуфиналите.

Срещата беше повече от напрегната. Домакините водеха след първото полувреме. След почивката обаче гостите бяха по-добрите на терена. 5 минути преди края гостите водеха с двуцифрен резултат 6 минути преди края, но 3 минути по късно пет поредни точки на Тихомир Желев доведоха разликата до 5 точки. Минута преди сирената беройци се доближиха и на 4 точки, но умишлен фаул на Остън Барнс и един успешен удар от фаула на Савич пак изведоха спартаклии напред. 33 секунди преди края разликата стана и 2 точки. Така бе и 20 секунди преди края, но плевенчани не се отказаха до края и със сърце и хъс спечелиха този мач и с това и серията. Това стана въпреки че от края на редовния сезон тимът, воден от Александър Дяковски, бе без капитана си Веселин Георгиев и Александър Груев.

Невероятен мач изиграха Димитър Маринчешки и Герасим Николов. Маринчешки завърши с впечатляващите 17 точки и 17 борби. Николов добави 23 точки, а силно се представи и Самуел Франсис с 22 точки.

За Берое Александър Тодорович вкара 17 точки и 9 борби.

„Нямам думи. Не мога да опиша радостта си. Благодарности не стигат за тези момчета. Това е сърце! Аз съм най-големият късметлия, че работя с тези момчета“, каза почти през сълзи Александър Дяковски.

„Заслужено противникът ни се класира напред. Бориха се много, пожелавам им успех. Започнахме много добре, но направихме много грешки. След това напрежението беше за нас, бяхме припряни, не движехме топката добре, нямахме успех в стрелбите. Лош завършек на един добър сезон за Берое“, коментира Любомир Минчев.
Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)