3. Спартак Плевен се справи с Шумен (ВИДЕО)

Спартак Плевен се справи с Шумен (ВИДЕО)

Николай Стоянов бе най-резултатен за победителите с 19 точки

Спартак Плевен победи Шумен със 100:74 като домакин в мач от 15 кръг на Националната баскетболна лига. Плевенчани постигнаха шеста победа от 12-те срещи, които изиграха до момента, а за Шумен поражението бе 13-о от 14 мача.

След оспорваната първа четвърт, домакините овладяха инициативата и контролираха двубоя. Те имаха преимущество почти по всички показатели и се възползваха от проблемите в състава на Шумен, който бе воден от помощник треньора Звонко Папак. Центърът Милош Чойбашич остана на пейката почти през целия мач и записа едва 52 секунди през второто полувреме.

Николай Стоянов бе най-резултатен за Спартак с 19 точки и 4 асистенции. Симеон Илиев завърши с 18 точки и 7 борби, а Божидар Аврамов се отчете с 15 точки 6 борби и 3 асистенции.

За Шумен Маркъс Майърс допринесе с 19 точки, 5 борби и 6 асистенции, а Деян Белич оформи дабъл-дабъл от 15 точки и 15 борби.

В следващия кръг Спартак Плевен гостува на Левски на 29 януари, а мачът на Шумен с Берое е отложен и така на 5 февруари тимът ще гостува на Балкан в Ботевград.