3. Спартак (Плевен) спечели бронзовите медали в Купата на България

Спартак (Плевен) спечели бронзовите медали в Купата на България

Тимът на Спартак (Плевен) спечели бронзовите медали в турнира за Купата на България по баскетбол за мъже.

Тимът на Спартак (Плевен) спечели бронзовите медали в турнира за Купа "Леденика" България по баскетбол за мъже.

Спартак надделя в битката за 3-ото място над Рилски спортист 85:73 (19:22,20:16, 24:25, 22:10). Срещата бе изключително равностойна, а изхода накрая бе решен в рамките на три минути. Тогава домакините вкараха 12 поредни точки и на практика с тази серия решиха победителя от двубоя. За втори път в своята история отборът на Спартак Плевен става на трето място в турнира за купата на страната. През 1996 година отборът спечели единствения си трофей в надпреварата.

Хрисимир Димитров вкара 23 точки и овладя 12 борби под коша. Престън добави 19 точки и 5 борби, а Острев завърши с 14 точки.

За Рилски спортист Драгослав Папич вкара 25 точки и направи 7 борби, а Груев добави 16 точки.