3. Спартак (Плевен) удари Рилецо, феновете „погребаха” футбола

Спартак (Плевен) удари Рилецо, феновете „погребаха” футбола

В първия мач от втория дял на шампионата в Националната баскетболна лига Спартак Плевен се наложи над Рилски спортист като домакин с 99:90, информира bulgarianbasket.com. Това бе и първи домакински успех за някой от двата тима в сблъсъците между тях този сезон, след като в първата фаза на НБЛ си бяха разменили победи като гости.

Баскетболистите на плевенския Спартак постигнаха заслужена победа с 99:90 над гостуващия им Рилски спортист в двубой с който стартира втория дял от Националната лига, предаде кореспондентът на Novsport.com. Успехът на домакините бе напълно закономерен, тъй като през целия мач бяха по-добрия тим. Началото бе равностойно, но този развой продължи само до 5-ата минута когато бе последното равенство – 10:10. След това плевенчани поведоха с няколко точки, а в7-ата минута след тройки на Илия Станков и Хрисимир Димитров резултата стана 23:16. До края на първата четвърт самоковци изоставаха с 13 – 16:29.

През втората част набраната инерция даде на домакините аванс от 17 точки – 45:28. Рекордната разлика в мача от 18 точки – 60:42 бе регистрирана 30 секунди след почивката, когато Станков вкара тройка. Постепенно обаче използвайки отпускането в редиците на Спартак гостите стопиха пасива до 9 т. 68:59 в 25-ата минута. Секунди преди края на третата част самоковския тим остана без капитана си Александър Груев, който извърши пето нарушение, фаулирайки Станков.

Със започването на последната четвърт двубоят стана напечен, тъй като след тройката на Драгослав Папич, Рилецо се доближи само на 6 точки от съперника – 78:72. Възпитаниците на Дарин Великов реагираха светкавично чрез тройките на Софрониев и Димитров, както и двата успешни наказателни удара, които Станков реализира за 86:72 в 34-ата минута. До последната сирена аванса на Спартак варираше около 9-13 точки.

По време на двубоя плевенските фенове бяха разпънали два транспаранта на трибуните, касаещи Професионален футболен клуб Спартак /Плевен/: „Честит юбилей / почивай в мир ФК Сп.” и „ПФК Спартак Плевен 1919 – 2009 R.I.P.!? Ще позволим ли, само вие ни останахте”.

СПАРТАК – РИЛСКИ СПОРТИСТ 99:90
/31:21; 26:21; 20:25; 22:23/

Спартак: Маринов-14, Станков-23, Димитров-22, Тодоров-4, Топчов-24 /Дяковски-3, Софрониев-9/.

Рилски спортист: Миркович-27, Лилов-13, Боев-9, Папич-16, Питърсън-14 /Николов-5, Саралийски, Белберов-4/.

Съдии: Владимир Цеков, Искрен Манолов, Александър Янакиев

Плевен – зала: „Балканстрой” – 600 зрители