3. Спартак победи Рос Касерес със 79:70 и се присъедини към останалите полуфиналисти в Евролигата

Женският състав на двукратния европейски шампион Спартак Москва победи в третата решителна среща от четвъртфиналните плейофи състава на Рос Касерес Валенсия с резултат 79:70 и се класира за полуфиналите на баскетболната Евролига.

Американката Солвия Фауълс отбеляза 23 точки и овладя 13 борби под коша, докато сънародничката й допринесе с 22.
Испанският състав бе отново огорчен, след като надеждите им за класиране на полуфиналната фаза на турнира бяха попарени във втора поредна година.

Рос Касерес загуби по драматичен начин първата среща в Москва, взе реванша във Валенсия, но не успя да издържи на домакинския натиск днес.

Делиша Милтън бе най-полезна за гостите с 18 точки, но бе пределно неточна с 27,2 процента успеваемост в стрелбата си, докато Амайа Валдеморо приключи с 14 т.

Срещата започна от 19:00 ч българско време. Двата тима изиграха срещата си във градчето Видное пред 2500 зрители.