3. Спартак загуби удома от Ямбол със 94:102

Спартак загуби удома от Ямбол със 94:102

Два дни след историческата победа над Лукойл Академик баскетболистите на Спартак Плевен загубиха от Ямбол с резултат 94:102. Срещата започна значително добре за домакините, които до 6-ата минута имаха аванс от няколко точки. Тройката на Чолаков даде преднина на гостите, които не я изпуснаха до края на срещата. Баскетболистите на Ямбол владееха изцяло положението на терена, като бяха абсолютни господари под двата коша, а всяка стрелба, която правеха беше успешна. В 14-ата минута разликата бе най-голяма 29-42. Дарин Риков опита с няколко рокади да направи обрат, но това бе неуспешно.

Два дни след историческата победа над Лукойл Академик баскетболистите на Спартак Плевен загубиха от Ямбол с резултат 94:102.

Срещата започна значително добре за домакините, които до 6-ата минута имаха аванс от няколко точки. Тройката на Чолаков даде преднина на гостите, които не я изпуснаха до края на срещата. Баскетболистите на Ямбол владееха изцяло положението на терена, като бяха абсолютни господари под двата коша, а всяка стрелба, която правеха беше успешна. В 14-ата минута разликата бе най-голяма 29-42. Дарин Риков опита с няколко рокади да направи обрат, но това бе неуспешно.

След почивката Ямбол разби своя противник, като поддържаше преднина от 13 точки. В третата част се получи събуждане на Спартак като те изравниха резултата стана 86: 86. Гостите все пак взеха отново инициативата и стигнаха до крайния успех с резултат 94:102.

Спартак (Плевен) – Ямбол  94:102 (24:29; 22:26; 21:22; 27:25)