3. Стивън Къри изведе Голдън Стейт до победа срещу Вашингтон

Стивън Къри изведе Голдън Стейт до победа срещу Вашингтон

Бостън спечели със 110:91 като гост срещу Бруклин и прекъсна серия от три поредни загуби

Стивън Къри реализира 24 точки за победата на лидера Голдън Стейт със 107:76 у дома срещу Вашингтон в среща от редовния сезон в националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. Столичани пропуснаха първите си 15 изстрела и не успяха да вкарат кош от игра почти 11 минути. Домакините натрупаха аванс от 24 точки след 29:8 в третия период на двубоя. Къри завърши с 6 асистенции и 5 борби, а Голдън Стейт се доближи до първото място в редовния сезон в Лигата. Отборът от Калифорния има 57 победи и само 13 поражения. Вашингтон прави пореден слаб сезон и се намира в серия от три поредни загуби.

Брадли Бийл вкара 12 точки за столичани, а съотборникът му Джон Уол добави още 11 точки. Джеймс Хардън отбеляза 44 точки за победата на Хюстън със 110:100 като гост срещу Индиана в друга среща от НБА, играна тази нощ. Джош Смит добави още 18 точки за победителите, а Си Джей Джонсън беше най-резултатен за тима от Индианаполис с 23 точки. Джордж Хил добави още 20 точки за Пейсърс. Хардън също има 7 асистенции и 5 борби и е един от кандидатите за най-полезен играч в Лигата през този сезон.

Чикаго спечели с 98:86 у дома срещу Шарлот и си осигури място в плейофите в НБА. Никола Миротич реализира 28 точки, а Пау Гасол добави още 27 точки и 12 борби за Булс. Джими Бътлър пък се отличи с 19 полза на победителите, които бяха без центъра Йоаким Ноа. Кемба Уолкър беше най-резултатен за Хорнетс с 29 точки, а Мо Уилямс добави още 15 точки.

Бостън спечели със 110:91 като гост срещу Бруклин и прекъсна серия от три поредни загуби. Ейвъри Брадли реализира 20 точки в полза на Селтикс.

Мемфис победи със 103:82 състава на Ню Йорк и продължава да бъде начело в Югозападната дивизия на НБА. Зак Рандълф има основна заслуга за успеха на Гризлис с 23 точки. Никс допусна четвъртата си поредна загуба в Лигата.